Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki

Dzień składanki i łamigłówki

29 stycznia każdego roku obchodzimy nietypowe święto – Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki. Tego dnia, ale nie tylko tego!, zachęcamy do rozwiązywania łamigłówek, które uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Rozwijają myślenie analityczne, uczą łączyć fakty i wyciągać wnioski. Ćwiczą koncentrację, dokładność i skrupulatność. I można by tak wymieniać dalej.

Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Państwa instrukcje dla kilka wybranych łamigłówek logicznych, do wykorzystania np. na lekcjach. Ponadto, macie Państwo możliwosć pobrania kilku przygotowanych specjalnie na tę okazję łamigłówek i
wykorzystać w pracy z uczniami. Ale strona nie jest przygotowana wyłącznie dla szkół… Wierzymy, że każdy kto tutaj trafi odnajdzie radość w rozwiązywaniu przygotowanych przez nas łamigłówek.

Śmiało – udanej zabawy! Uwaga! Łamigłówki uzależniają …. 🙂

O autorach projektu

Większość materiałów w tej kategorii zostało przygotowanych przez studentki i studentów kierunku Matematyka, specj. nauczycielska, pod czujnym okiem dr Elżbiety Mrożek:​
Grzenkowicz Magdalena
Hubczuk Angelika
Jendraszek Adam
Kamer Magdalena
Krzykowska Paulina
Noculak Daria
Okulus Aleksandra
Piotrowska Anna
Polejowska Adriana
Szarmach Patrycja
Szczerbiński Krzysztof
Wróblewski Konrad
Materiały dotyczące haftu matematycznego zostały przygotowane przez absolwentkę kierunku Matematyka na WMFiI UG – p. Weronikę Figurską-Ziębę, wspaniałą nauczycielkę matematyki.