Naukowe Mikołajki na WMFiI UG

Dnia 7 grudnia 2023 roku
serdecznie zapraszamy uczniów
szkół podstawowych i średnich wraz z nauczycielami
na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
do wzięcia udziału w
„Naukowych Mikołajkach” – cyklu imprez w ramach 6 edycji akcji
„Nauka? Taką – to ja lubię!”.

Wydarzeniu towarzyszyć będą różnorodne atrakcje popularyzujące nauki ścisłe:

• wykłady popularnonaukowe (wymagana rejestracja),
  • warsztaty dotyczące ważnych i ciekawych problemów matematycznych, informatycznych i fizycznych (wymagana rejestracja),
  • Kawiarenka Szkocka, czyli stawianie i rozwiązywanie problemów w równie nieformalnym otoczeniu, jak to czynili w okresie międzywojennym słynni matematycy ze Lwowa – godz. 9-13 sala 1.18 (budynek Instytutu Informatyki)
  • Escape room – wymagana rejestracja,
  • Salon gier – uwielbiasz gry i zagadki logiczne? Zapraszamy do salonu gier! [czekamy na Ciebie w sali 2.04 (budynek Instytutu Informatyki) w godzinach 9:00 – 13:00],
  • Laboratorium ozdób choinkowych – dowiedz się jak wykonać świąteczną ozdobę, która zaakcentuje Twoją matematyczną pasję! – hol wyremontowanej części budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (wejście główne)
  • wystawa plansz o historii komputerów – jeśli interesuje Cię historia komputerów, to obejrzyj wystawę, a następnie weź udział w konkursie z nagrodami! [zapraszamy na I piętro budynku Instytutu Informatyki w godzinach 10-13]
  • wystawa plakatów z choinkami matematycznymi [zapraszamy w godzinach 9:00 – 15:00 – hol wyremontowanej części budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (wejście główne)]
  • Matematyczne pierniczki – stoisko, na którym będzie można ozdobić matematycznie pierniczka hol, od godz. 9:00 do ostatniego pierniczka – hol wyremontowanej części budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (wejście główne)
  • Choinki matematyczne – wystawa – hol wyremontowanej części budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki (wejście główne)
  • Klockownia (godz. 9:00 – 13:00) – sala 2.13 (budynek Instytutu Informatyki)

Szczegółowy HARMONOGRAM na imprezy rejestrowane w poniższych linkach: [szkoły podstawowe] [szkoły ponadpodstawowe].

Rejestracja rusza 21 listopada 2022 o godzinie 8:00 i potrwa do 5 grudnia do godziny 23:59.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Rejestracji uczniów dokonuje nauczyciel. Jeden nauczyciel może zarejestrować uczniów na dowolną liczbę wykładów oraz maksymalnie na dwa warsztaty.

Niniejsza edycja wydarzenia „Nauka? Taką – to ja lubię!” jest współfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”.

Miejsce: wszystkie wydarzenia odbędą się w budynku Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG – zarówno w części wyremontowanej, jaki w nowym budynku Instytutu Informatyki – Wita Stwosza 57, Gdańsk.

Do zobaczenia 7 grudnia br.!