Nauka? Taką – to ja lubię! – fotorelacja z 16.03.2023

Na dzień 16 marca 2023 roku
zaprosiliśmy uczniów
szkół podstawowych i średnich wraz z nauczycielami
na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
do wzięcia udziału w
„Spędź z nami Dzień liczby Pi i Dzień domeny” – cyklu imprez w ramach 5 edycji akcji
„Nauka? Taką – to ja lubię!”.

Wydarzeniu towarzyszyły różnorodne atrakcje popularyzujące nauki ścisłe:

• wykłady popularnonaukowe
  • warsztaty dotyczące ważnych i ciekawych problemów matematycznych, informatycznych i fizycznych
  • matematyczny Escape room
  • Salon gier
  • wystawa plansz o historii komputerów połączona z quizem z nagrodami
  • Wystawa „(Pi)ękna liczba (pi)”
  • „Pi kredką malowane”
  • „Stoisko koszulka”

Szczegółowy HARMONOGRAM na imprezy rejestrowane w poniższych linkach: [szkoły podstawowe][szkoły ponadpodstawowe]

Niniejsza edycja wydarzenia „Nauka? Taką – to ja lubię!” jest współfinansowana z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”.

Na wszystkie rejestrowane imprezy przygotowaliśmy 1474 miejsca, z czego wykorzystano 1380. Odwiedzili nas uczennice i uczniowie z prawie 20 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w łącznej liczby ponad 950 osób!

Dziękujemy za wspólny udany dzień!