Finał konkursu Uczniowie-uczniom #2

20 maja 2024 r. w auli Instytutu Informatyki Wydziału MFI Uniwersytetu Gdańskiego  odbył się finał konkursu „Uczniowie – Uczniom” #2.

Prezentacja prac finałowych

Podczas finału zaprezentowano siedem prac, które zostały wyłonione spośród wszystkich zgłoszeń. Prace oceniane były przez  komisję konkursową w składzie:
dr Hanna Furmańczyk,
dr Joanna Gondek, prof. UG,
dr Marta Frankowska,
dr Jakub Neumann, prof. UG,
mgr Michał Zakrzewski.

Ogłoszenie zwycięzców

Jury oceniło prace zwracając uwagę na pomysłowość w wykorzystaniu matematyki, fizyki i/lub informatyki;  oryginalność pomysłu, atrakcyjność aplikacji/gry edukacyjnej.

Jurorzy nie wyłonili zwycięzcy, przyznali natomiast ex aequo drugie miejsca drużynom:
DigitSpells (Aleksander J., Antonii G.)  oraz DigitSpells (Rozszerzenie) –  obie drużyny z Technikum nr 3 w Malborku.
Trzecie miejsce zajęła drużyna Czerwone Krokodyle (Błażej Cz., Tymoteusz F., Jakub Cz., Oskar P.) także z  Technikum nr 3 w Malborku.

Dodatkowo komisja konkursowa zdecydowała się wyróżnić drużynę Square Games z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku oraz  drużynę KazimierzMichał z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni.

Gratulacje

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy dalszych sukcesów.